ЗАЛІЗОРУДНА ШАХТА "КІРУНА"

kiruna

Місто Кіруна знаходиться за 145 км на північ від Полярного кола. Стратегічне значення для його економіки має залізорудна шахта, що вважається найбільшою в світі. Глибина шахти сягає 1270 м і на її території прорито понад 450 кілометрів тунелів. Підприємство було побудоване на базі відкритого у 1736 році залізорудного родовища Кірунавара. Вперше залізну руду в цих місцях почали добувати більше шести тисяч років тому. Шахту відкрито в 1952 році. Підприємство включає шахту, дробильно-сортувальний комплекс, збагачувальну фабрику та фабрику огрудкування тощо.

Апатит-магнетитове родовище Кірунавара входить до залізорудної провінції Норботтен. Достовірні запаси руди (до глибини 1000 м) 2 млрд. т при вмісті Fe 60-65%.

kiryna

Зараз роботи у вибоях не припиняються, але незважаючи на це, в шахту стали пускати туристів, яких доставляють на глибину 540 або 700 м ліфтом або ж на автобусі, їм демонструють як отримують породу. Доброзичливі гіди розповідають історію виникнення однієї з найбільших компаній з видобутку залізної руди.

Варто зазначити, що за своєю спеціалізацією це підприємство є аналогом криворізьких шахт. У швецькому місті, так як і на території Кривого Рогу наявні кар'єри та відвали, окрім того гостро стоїть проблема утворення провальних зон. Однак, незважаючи на те, що до залізорудної шахти «Кіруна» здійснюються регулярні екскурсії і вона має сучасну інфраструктуру для прийому туристів, географічне положення та кліматичні умови Криворіжжя є більш сприятливими для прийому туристів.