ШАХТА "ГВІДО"

gvido

Шахта «Гвідо» була заснована в 1856 р. графом Гвідо Хенцклем фон Доннерсмарцком. У 1928 р. підприємство почало працювати в режимі дослідної шахти M-300, а в 1982 р. був відкритий музей-заповідник, траса якого вела через виробки і коридори підземелля протягом декількох сотень метрів.

Відвідувачів «Гвідо» опускають на глибину 320 метрів, де справжній «Шльонський Гурнік» - екскурсовод, упродовж 3-х годин водить їх по штольнях, в деяких з яких доводиться буквально лізти на карачках.

Першим елементом, який впадає в очі екскурсанті є побудований в 1931 році копер. Нині сталевий, а до 1888 року, був повністю дерев'яним. Ствол шахти (перетин, діаметром 4 м), оснащений одним пристроєм – вихлопною машиною, виготовленою в Берліні в 1927 році (підтримується двигуном постійного струму), яка перевозить туристів на рівні 170 і 320 м під землею.

Відвідувачі шахти Гвідо з'їжджають під землю зі швидкістю 4 м/с. Кабіна закріплена на сталевих канатах, діаметром 46 мм і довжиною 980 м. Місткість кабіни 24 людини. Швидкість дороги повільніше, ніж у діючих шахтах, але тим не менш спуск відбувається досить швидко і в досить цікавій обстановці, що і забезпечує незабутні враження при спуску в надра Землі.

gvido2

Також можна побачити поїзд, який і донині використовується для транспортування шахтарів під землю, компресори, автомобіль з рідким азотом і багато інших предметів, пов'язаних з шахтами.
На глибині 170 метрів знаходиться робоча їдальня, яка нині функціонує як банкетний зал. У широких підземних штольнях іноді проводять змагання – забіги на 1000 метрів.

 

Вся шахта перетворена на справжній музей під відкритим небом – скансен!

Скансен «Шахта Гвідо» складається з наступних компонентів: металевий копер шахти, окремі механізми та агрегати виставлені на поверхні шахти, невелике кафе на поверхні, білетна каса, лавка для видавання туристам касок, лавка продажу сувенірної продукції, підвісна підземна електрична дорога з вагончиками для перевезення туристів, скульптури шахтарів в спецодягу та з робочим інструментом, забій, підземні горизонти, ствол шахти з 3-поверховою кліттю, різноманітна гірнича техніка різних історичних епох, лавки для сидіння туристів, туалет під землею, ресторан з концертною залою, електровози з вагонетками, скульптура коня та ін.
Екскурсія триває приблизно одну годину.