Таємницями Кочубеївських штолень

У Вас є прекрасна можливість побачити унікальний об'єкт індустріальної спадщини промислового Кривбасу дореволюційних часів, що у чудовому стані зберігся до наших днів.

Місце збору групи - пам'ятник Козаку Рогу (8.30.-9.00.). Тривалість екскурсії - 6 годин. 

Складність - проста екскурсія з елементами нескладного екстриму. 
Одяг - спортивний (кросівки, футболка, панама на голову). 
Додаткові вимоги - наявність особистого ліхтарика для лазіння по підземеллях старого рудника, питна вода і продукти для легкого обіду. 
Поспішайте записатися!

Історична довідка:  Кочубеївський рудник – один зі старих рудників, де видобувалася залізна руда на землях пана Кочубея. Спочатку на руднику залізні руди видобувалися відкритим способом, завдяки чому залишився невеликий, але порівняно глибокий кар’єр. Поруч з кар’єром був відсипаний подушкоподібний відвал з розкривних порід. Відвал наразі заріс ковилою і за багато десятиліть дикий степ тут відновився у первинному вигляді. На днищі кар’єру також були пройдені 3 підземні виробки. Унікальною є висота цих камер – до розмірів 3-поверхового будинку. Виробки пройдені по пласту 2-ма поверхами. Окрасою підземного ландшафту рудника є 5 розвідувальних штолень. Їх загальна довжина досягає цифри понад 300 метрів. Подекуди в стелі зустрічаються старі цвяхи, на яких кріпилися шахтарські каганці. Подібної довжини, розмірів, майже ідеальної збереженості старих розробок залізної руди немає ніде на Криворіжжі. Відвідування руднику дозволить відчути подих промислової старовини, життя та роботи гірників. А навколо рудника розкинулися широкі простори долини ріки Жовта, Ганнівського лісу, краєвидами яких Ви зможете насолодитись під час подорожі.

71bec42

karier koch. rydnik

shtolnia koch.rydnik

1a374909

ab837d39

vidval koch.rydnik