Кривий Ріг – авіаційний

Image00001

Цікава пізнавальна екскурсія, під час якої екскурсанти зможуть побачити:
- парк літаків під відкритим небом з двома технічними міні-музеями;
- міжнародний аеропорт «Кривий Ріг»;
- музей історії та трудової слави Криворізького авіаційного коледжу Національного авіаційного університету;
- метеостанцію при аеропорту, де роблять прогноз погоди;
- місце, де діяла перша школа авіаторів у 30-х роках минулого століття і звідки почалася криворізька авіація.

Image00001

Відвідувачі дізнаються все про: історію авіації на Криворіжжі, історію підготовки кадрів для авіації, видатних льотчиків Кривого Рогу, літаки різних моделей, будову і призначення приміщень аеропорту, історію аеропортівської метеостанції, яка дозволяє вивчати всі погодні процеси неба над містом.

У Кривому Розі діє сучасний міжнародний аеропорт «Кривий Ріг», що має злітно-посадкову смугу довжиною 2500 метрів, шириною 42 метри. Наявність необхідних служб, спеціального обладнання, зручного місця розташування, дає змогу аеропорту цілодобово приймати літаки майже всіх класів. Пропускна спроможність – 9 операцій (зліт - посадка) за годину.

Image00001

Однак на даний момент авіасполучення через міський аеропорт не користується значною популярністю. Періодично регулярні авіарейси відбувалися до Києва та Москви. Нині аеропорт займається в основному обслуговуванням чартерних авіарейсів.

Музей історії та трудової слави Криворізького авіаційного коледжу Національного авіаційного університету. Площа музейної території – 246 м2. Музей був заснований в 1975 році. В основному залі, стилізованому під салон літака, представлені події, люди, дати, значущі для історії авіаколеджу, який бере свій відлік з 1951 року. Друга зала – музей Великої вітчизняної війни зі справжньою діорамою, що зображає вирішальну битву за Кривий Ріг. Відкрито ще один зал музею у салоні літака Ту-114, що присвячений столітній історії розвитку авіації. Експонати музею: фотографії, карти, одяг, предмети побуту та служби, макети літаків, текстова інформація, стенди, глобус, нагороди, вимпели тощо. Фонди музею складають 4,5 тис. експонатів.

Image00001

Поблизу авіаколеджу знаходиться напевно найунікальніший авіаційний парк України, що було створено на основі авіаційно-технічної бази, на території якої до кінця 1970-х років знаходився старий криворізький ґрунтовий аеропорт. Тут можна ознайомитись із низкою раритетних екземплярів радянського авіабудування. Серед цих крилатих машин є два унікальні експонати: реактивний пасажирський літак Ту-154, що брав участь у зйомках першого радянського фільму-катастрофи «Екіпаж»; далекомагістральний авіалайнер Ту-114, що був дивом тодішньої авіаційної техніки, на подібному літаку в 1959-му році керівник Радянського Союзу Микита Хрущов літав до Америки. Нині подібних екземплярів залишилося лише 3 в світі – у Москві, Ульяновську та Кривому Розі.

Відвідування туристами даних об’єктів залишає найяскравіші враження.

Екземляри авіапарку:
Пасажирські літаки
Ан-24
Як-42
Ту-134
Ту-154
Транспортні літаки
Ан-26
Вертольоти
Мі-8

Усі переїзди за маршрутом екскурсії супроводжуються оглядовою екскурсією по місту. На об’єктах маршруту професійні екскурсоводи.

Тривалість маршруту – 5 годин.

Image00001

Image00001

Image00001

Image00001

Image00001

Image00001