Кривий Ріг - багатогранний!

Збір на площі Визволення біля танку (о 8.50)

Проспект Поштовий

Завжди був центральною вулицею спочатку містечка Кривого Рогу, а потім і міста. Перша назва – вулиця Поштова. Найдавніша вулиця міста. У 50-х XIX ст. почалася забудова першими у містечку Кривий Ріг кам'яними двоповерховими будинками. Розвитку набула з початком промислового видобутку руди. У 1913 році розташовувалося 113 торговельних закладів, існував кінотеатр «Колізей», сквер і пам'ятник Олександру II. Перетворена на культурний і комерційний центр міста.

У роки Громадянської війни отримала назву вул. Народної свободи. На початку 1920-х повернуто назву  вул. Поштова. З 1920-го року називалася вже вул. К. Маркса. Розташовувалися тут кінотеатр ім. Леніна, будбанк, редакція газети «Червоний гірник», спортклуб, магазини. Зруйнована під час окупації та боїв у лютому 1944 року. Відбудована у 1950-х роках.

На ній розташовано багато цікавих історичних і культурних об'єктів міста.

karla marla

Парк газети ім. Федора Мершавцева

Парк культури і відпочинку, що має площу 36 га. Тут розташований один і символів міста - човникова станція. Зведена вона у стилі сталінського ампіру у середині ХХ століття. Її розташування при злитті двох річок додає особливої пейзажності і вона чудово проглядається з усіх боків. Човникова станція є улюбленим місцем відвідування молодят під час весільних прогулянок. і міст через колишнє русло р. Саксагань так і зветься «Міст закоханих».

lodochna

Геологічний скансен

Геопарк під відкритим небом. Тут розміщені фрагменти гірських порід, піднятих з надр Кривбасу місцевими залізорудними підприємствами п'яти гірничозбагачувальних комбінатів. Геопарк має форму сонця з променями, де кожен із променів представляє собою багатства надр окремих комбінатів. Тут є можливість пізнати геологічну історію нашого краю.

geolog skansen

 Георгіївська дзвіниця

Її будівництво було розпочато у травні 2008 року, закінчено у жовтні 2009 року. Висота дзвіниці - 51 метр, вона є однією з найвищих будівель міста. Дзвіниця складається з п'яти ярусів. На 35-метровій відмітці розміщенні 9 дзвонів загальною вагою близько 3,5 т. Вище, на висоті 37 метрів збудований оглядовий майданчик. Тематика розписув середині дзвіниці – воєнно-історична.

georg zvon

Вхідний портал Саксаганського дериваційного тунелю

Саксаганський тунель є унікальною гідротехнічною спорудою, що являє собою підземну річку, закопану на глибину від 31 до 63 м. Подібних споруд немає в Україні. Тунель проходить під житловою зоною міста. Тунель створений з метою відведення води річки Саксагань від великих запасів залізної руди колишнього рудника ім. Кірова. Споруджувався як гірнича проходка. Так ріка Саксагань наразі впадає в ріку Інгулець на 1,5 км нижче від природного гирла. Довжина тунелю складає 5322 м, діаметр тунелю 3,5 м. Тунель введений у дію у 1957 році та розрахований на експлуатацію на наступні 150 років. Для збору води до тунелю збудоване останнє за течією річки Саксагань – Дзержинське водосховище. На поверхні тунель має вхідний і вихідний портали, які складаються з башт, всередині яких встановлена шлюзова конструкція регуляції пропуску і випуску води.

vhidnii portal

Пам'ятник загиблим шахтарям

Пам'ятник споруджено на честь шахтарів, які загинули під час проведення перших технологічних вибухових робіт із штучним погашенням виробленого простору верхніх горизонтів на шахті ім. Профінтерна 1 травня 1934 року. Встановлений пам'ятник у 1935 році, реконструйований у 1979 році.
Поруч з пам'ятником нещодавно встановлена дошка слави видатних працівників рудника «ЄВРАЗ Суха Балка».

pamiatnik zagiblim shahtariam

 Провали ш. Орджонікідзе

Провальні ландшафти Кривого Рогу – це унікальні явища, які виникли внаслідок обвалення верхніх підземних горизонтів шахт. Загальна площа проваль Кривбасу складає 3,4 тис. га. Провалля поблизу шахти ім. Орджонікідзе утворилися у червні 2010 року. Провалля мають площу 16 гектар та глибину до 80 метрів. Провалля шахт Кривого Рогу в таких розмірах і своєму різноманітті не зустрічаються більше ніде в Європі і тому мають для індустріального туризму особливе значення.

proval

3D-відеогалерея міського історико-краєзнавчого музею 

3D відеогалерея розташована у павільйоні під найбільшим у Європі квітковим годинником. По колу самого павільйону за склом розміщені стенди з фотографіями, експонатами та інформацією про кожен район міста. Також на окремій площі представлені фотографії старого містечка Кривий Ріг та фотогалерея найпривабливіших проектів розвитку міста у майбутньому. У самій відеогалереї демонструються у 2D та 3D форматі фільми про Кривий Ріг, його історію та сучасний розвиток. На стінах під штучним освітленням демонструються фотографії найбільш видатних об'єктів міста.

3D videogal

Пам'ятник «Козак Кривий Ріг»

Встановлений у 2011 році. Одна з найпопулярніших новостворених пам'яток міста. Пам'ятник присвячений запорізькому козаку Рогу – реальній особі, що за легендою, у 60-70 роки ХVІІ століття обирався кошовим отаманом Запорізької Січі. На схилі літ хоробрий козак Ріг побудував для себе оселю саме на тому місці, де Інгулець зливається із Саксаганню. А оскільки в боях позбувся він правого ока, прозвали його в народі «кривим». Йшли роки, навколо хати козака почали з'являтися інші оселі. Згодом тут виросло поселення під назвою – Кривий Ріг. Скульптурна композиція висвітлює ту мить, коли козак Ріг зійшов з коня на кручах степової річки Саксагань у тому місці, де вона впадає в Інгулець. Пам'ятник відлито у бронзі та встановлено на постаменті, зробленому із брили криворізького природного каменя. Висота пам'ятника разом із постаментом 5,3 м.

pamiatnik rogy