Нічний Кривий Ріг

Місто Кривий Ріг гарне не лише вдень, а й вночі. Обросле відвалами, пробите широкими й гарними вулицями та проспектами воно немов запрошує глянути в його серцевину під простирадлом тіні та сяянні зірок чистого та прозорого нічного неба.

Неповторна краса нічного Кривого Рогу розкривається як з висоти пташиного польоту, так і з площини тротуарів.

З висоти пташиного польоту місто найгарніше. В місті є дві такі точки, з яких відкривається панорама нічного краєвиду міста – Бурщицький та Петровський відвали. Вони розташовані на високих вододілах, а сама їх висота додає ще по 50-100 метрів. Складається враження, що ти потрапив на саму висоту точку Ейфелевої вежі у Парижі. З Бурщицького відвалу як на долоні видно сяючий у жовтих і білих ліхтарях увесь Центрально-Міський і Металургійний райони, увесь у яскравих вогниках найбільше металургійне підприємство Європи – «АрселорМіттал Кривий Ріг», темні кар’єри з освітленими екскаваторами та потужними БЕЛАЗами, труби двох гірничозбагачувальних комбінатів – Південного та колишнього Новокриворізького. Петровський відвал – це погляд на спальні райони міста Саксаганського та Покровського районів, де мешкає 300 тисяч осіб, особливо гарним виглядають прожектори та червоні вогники високих копрів шахт «Родіна», «Жовтнева», «Ювілейна», «Артем-1», ліхтарі потягів Придніпровської залізниці.

Проте місто цікаве вночі і серед житлових кварталів. Модерновий нічний вигляд мають кілька вулиць і площ Кривого Рогу. Найгарнішою вулицею вночі є вулиця Мусоргського, де у два ряди стоять ліхтарі з жовтогарячим світлом, кожне дерево обвите гірляндами різнобарвних ламп, ілюмінація скверів, а на останок вулицю прикрашає світломузичний фонтан.

 5

Подібно прикрашений реконструйований проспект Південний, головна вулиця міста – проспект Поштовий, дооблаштований новий музичний фонтан, а міський академічний театр сяє у різних кольорах підсвітки, яка ритмічно змінюється немов саме місто за все його промислове життя. Прикрасою міста є площа Радянська перед будівлею міськвиконкому, де нічну темряву прорізують вогні найбільшого у світі квіткового годинника, 3D відеогалереї, світломузичного фонтану, безлічі жовтогарячих ліхтарів. По проспекту Миру у нічних вогнях підсвітки прожекторів сяє височенна Георгіївська дзвіниця.

Мандрівка нічним містом буде незабутньою для всіх його відвідувачів і розширить уяву про місто, як гарне і вдень, і вночі!