ІРМ на форумі «Дніпропетровщина: сім туристичних родзинок «нетуристичного» краю»

5

У дніпровському Музеї українського живопису 7 червня відбувся перший у місті туристичний форум «Дніпропетровщина: сім туристичних родзинок «нетуристичного» краю, який зібрав представників туристичної сфери з усієї області. Найпотужніше промислове місто України представили делегати від КП «Інститут розвитку м. Кривого Рогу», та управління економіки міськвиконкому. Криворізькі експонати стали справжньою родзинкою цього заходу.

Головною метою форуму стало обговорення набутого досвіду туристичних організацій та перспективи розвитку галузі на теренах нашого регіону.

Як зазначила радниця голови ДніпроОДА Ольга Горб туризм є однією з найперспективніших галузей, яку необхідно розвивати. «Ми всі знаємо, що Україна багата на історію та природні дива. Втім, не усі можуть пишатися цим та розповідати про це людям. Саме тому ми і організували цей форум, під час якого експерти розповідатимуть та обговорюватимуть перспективи розвитку туризму в нашій області. Чим більше буде розвиватися регіон у туристичному плані, тим більше обласний бюджет зможе отримувати податків і, відповідно, витрачати ці кошти на його розвиток», - зазначила вона.

На форумі свої напрацювання та можливості презентували одразу декілька туристичних організацій області. Окрему увагу слід звернути на такий вид туризму як промисловий. Сьогодні лідером промислового туризму можна впевнено назвати Кривий Ріг.

«Сьогодні у нашому місті розроблено та діють 80 туристичних маршрутів, які охоплюють промислові підприємства міста. У нас підписано меморандум з декількома великими комбінатами, які включені у ці маршрути. Зокрема, туристи можуть побувати на таких велетнях індустрії як Південний ГЗК, Північний ГЗК, Інгулецький ГЗК, АрселорМіттал», - сказала начальник місцевого економічного розвитку управління економіки криворізького виконкому Ірина Червонна.

Індустріальний туризм: Кривий Ріг і його «велична п’ятірка»

Помилуватись «марсіанськими» пейзажами залізорудних кар’єрів, відвідати гірничо-видобувні підприємства, зазирнути на металургійний комбінат-гігант… Уже понад 5 років у Кривому Розі розвивають індустріальний туризм. У місті розробили 80 індустріальних маршрутів, охочих пройти ними більшає.

1

Підприємство «АрселорМіттал Кривий Ріг», КривийРіг, фото з сайту https://ukraine.arcelormittal.com/index.php?lang=ua

​Мало хто знає, що Кривий Ріг – не тільки найдовше місто Європи (126 кілометрів), але й найглибше, розповідає начальниця відділу місцевого економічного розвитку міськради Ірина Червонна. Тут розташовані 7 діючих шахт, які мають глибину в понад тисячу метрів. З-поміж десяти найбільших залізорудних кар’єрів виділяють один, найцікавіший для туристів. Це Південний ГЗК. Його площа – 6 квадратних кілометрів – це як три Монако, а глибина – 425 метрів: якщо на дно занурити Ейфелеву вежу, її взагалі не буде видно. А втім, у міста є свої «ейфелеві вежі» – копри шахт, а також свої «озера» – затоплені кар’єри – та «гори» – відвали порожніх порід.

2

Підприємство «АрселорМіттал Кривий Ріг», КривийРіг, фото з сайту https://ukraine.arcelormittal.com/index.php?lang=ua

​«Цікавий туристичний об’єкт – комбінат «АрселорМіттал Кривий Ріг», світовий лідер з виробництва сталі. Підприємство має площу 78 квадратних кілометрів. Це в 2,5 рази більше, ніж столиця Євросоюзу Брюссель. Підприємство презентує два туристичні об’єкти: коксохімічне виробництво та музей під відкритим небом», – зазначила Ірина Червонна.

4

«5 об’єктів Кривого Рогу ввійшли до європейського маршруту індустріальної спадщини: це два об’єкта металургійного виробництва, два кар’єри – Південного та Інгулецького ГЗК та скансен гірничої техніки Північного ГЗК. Ми позиціонуємо Кривий Ріг як місто активного туризму: на кар’єрах проводяться екстрим-заходи, був танцювальний флешмоб. Це дуже видовищно. Інтерес туристів зростає, промислові підприємства стають все більш відкритими для співпраці», – повідомила фахівець з туристичного обслуговування КП «Інститут розвитку міста» Олена Галич.

За матеріалами сайту «Дніпроград»

https://dniprograd.org/2019/06/10/dnipropetrovshchina-sim-turistichnikh-rodzinok-neturistichnogo-krayu_79216