ЦЕНТРАЛЬНИЙ ГІРНИЧО-ЗБАГАЧУВАЛЬНИЙ КОМБІНАТ

15-

Центральний гірничо-збагачувальний комбінат – підприємство, що спеціалізується на видобутку, переробці та виробництві сировини для металургійної промисловості – залізорудного концентрату і обкотишів. Це єдине підприємство в Україні, котре одночасно використовує відкритий та підземний способи видобутку руди.

У 1954 році видано постанову ЦК КПРС та Ради Міністрів СРСР «Про проектування та будівництво Центрального гірничо-збагачувального комбінату на базі родовища магнетитових окислених роговиків «Велика Глеюватка», у 1957 році МЧМ СРСР затверджено проектне завдання на будівництво криворізького Центрального гірничо-збагачувального комбінату з річною потужністю18 млн. тонн сирої руди на рік (9 млн. тонн окислених та 9 млн. тонн не окислених руд). Офіційним днем народження Центрального гірничо-збагачувального комбінату вважається 23 грудня 1961 року. У 1997 році комбінат перетворено у Відкрите акціонерне товариство «Центральний гірничо-збагачувальний комбінат». У 2006 році комбінат увійшов до складу тов «Метінвест Холдинг». В 2011 році комбінат перетворено в Публічне акціонерне товариство «Центральний гірничо-збагачувальний комбінат».

11 Gleevatskii karier-

ЦГЗК має повний технологічний цикл — від видобутку сирої руди до виробництва залізорудних окотишів – підготовленої сировини для металургійних заводів. Основною продукцією комбінату є залізорудний концентрат (66,3-68 %), офлюсовані окотиші (вміст заліза 59,9 %), неофлюсовані окотиші (вміст заліза 63,5 %).

Загальні запаси сировини оцінюються в 463 млн тонн магнетитових кварцитів.

Підприємство має складну структуру, що включає:

Добувний комплекс

Кар'єр № 1. На базі Глеюватського родовища залізистих кварцитів. Проектна річна продуктивність кар'єру становить 5,0 млн. тонн магнетитових залізистих кварцитів на рік.

Кар'єр № 3. На базі Петрівського родовища залізистих кварцитів. Проектна продуктивність кар'єру становить 6,0 млн. тонн магнетитових залізистих кварцитів на рік.

Кар'єр № 4. На базі Артемівського родовища залізистих кварцитів. Проектна продуктивність кар'єру становить 4,0 млн. тонн магнетитових залізистих кварцитів на рік.

Шахта ім. Орджонікідзе. В даний час шахтою ім. Орджонікідзе розробляються запаси неокислених магнетитових кварцитів покладів "Південний-Магнетитовий" (гор. 527м).
Допоміжну роль відіграють шахти «Гігант-глибока», «Артем-2», «В-4».

Шламосховище. З 2001 року ведеться видобуток хвостів для подальшого збагачення. Річний видобуток пісків складає 6995 тис. тонн з вмістом заліза магнітного 7,5%.

20 karier v sostoianii rekyltivazii-

Перероблювальний комплекс

Дробильна фабрика. Проектна продуктивність дробильної фабрики 28 млн. тонн руди на рік.

Збагачувальна фабрика. Фактичне виробництво концентрату в останні роки на рівні 6000 тис. тонн на рік.

Цех шламового господарства - ЦШГ. Відвальні хвости збагачення залізистих кварцитів збагачувальної фабрики комбінату скидаються у хвостосховище з 1961 року. Транспортування хвостів збагачення здійснюється гідротранспортом.

Фабрика огрудкування. Проектна продуктивність фабрики огрудкування - 2000 тис. тонн обкотишів на рік.

Допоміжний комплекс

Цех мереж та підстанцій - ЦМП. Надійне, безперебійне та якісне електропостачання.

Цех технологічного енергозабезпечення – ЦТЕЗ. Надійне і стабільне забезпечення структурних підрозділів питної та технологічною водою, природним газом, теплоенергією, стисненим повітрям, балонним киснем, відвід фекальних і промислових стоків, працездатність систем перехоплення фільтраційних вод та гідрозахисту кар'єру №1.

Цех технологічної диспетчеризації - ЦТД. Безперебійне забезпечення всіма видами зв'язку для оперативного управління всією виробничо-господарської діяльності.

Центральна комбінатська лабораторія - ЦКЛ. Забезпечення автоматизації виробничих процесів, високовольтні випробування, ремонт контрольно-вимірювальних приладів, метрологічне забезпечення, охоронно-пожежна сигналізація, хіманаліз, дозиметричний та радіаційний контроль, забезпечення неруйнівного контролю, контроль якості сировини та готової продукції.

Продукція підприємства неодноразово ставала переможцем у всеукраїнському конкурсі «100 кращих товарів україни».

ЦГЗК реалізує програму повторного збагачення відходів для отримання залізорудного концентрату (вміст заліза 65 %).

Основні споживачі продукції комбинату: металургійні комбінати України, Польщі, Румунії, Словаччини та Чехії.

Місією ПАТ «Центральний гірничо-збагачувальний комбінат» є забезпечення підприємств металургійної промисловості високоякісними концентратом і окатишами, підвищення іміджу та довіри до підприємства у споживачів.

Адреса: м. Кривий Ріг, Жовтневий район.