Візитівки Кривого Рогу

95-й квартал - площа Горького
 
image 95
 
95-й кварта́л — місцевість в Кривому Розі, розташована на межі Саксаганського та Металургійного районів, на лівому березі річки Саксагань.
Центр кварталу — площа Горького, що утворена перехрестям проспектів Гагаріна, Металургів, Миру і вулиці Волгоградської.
Площа 95-го кварталу є популярним місцем зустрічей мешканців, що обумовлено вигідним географічним розташуванням та зручною транспортною розв'язкою.
95-й квартал став назвою для відомої КВН команди, а в майбутньому для найвідомішого українського проекту "Студія Квартал 95".

Квітковий годинник
Image00008

Найбільший квітковий годинник в Європі. Всередині знаходиться інтерактивний історичний музей. Годинник був створений у рамках проекту «Місто без околиць». Шедевральна споруда зайняла місце посеред облаштованого в європейському стилі парку Героїв на проспекті Металургів. Основою композиції годинника став герб міста Кривий Ріг, розташований на темно-зеленому тлі. Малюнок створений за допомогою 22 тисяч квітів шести видів.

 
Криворізький ботанічний сад
Image00011
Криворі́зький ботані́чний сад — ботанічний сад в Україні, в межах Тернівського району міста Кривого Рогу Дніпропетровської області. Сад є державною, бюджетною, неприбутковою науковою установою, яка створена для організації творчої роботи колективу вчених і вирішення актуальних проблем розвитку фундаментальних та прикладних досліджень в галузі біологічної науки.
Площа 52,4 га. Перебуває у віданні Національної Академії наук України. Ботанічний сад є об'єктом природно-заповідного фонду України загальнодержавного значення. З 2004 року, згідно з розпорядженням Кабінету Міністрів, колекція деревних і чагарникових рослин (дендрарій) визнана національним надбанням України.

 
Човнова станція
Image00011
 
Човнова станція побудована в середині ХХ століття на лівому березі річки в парку імені Федора Мершавцева і була відкрита в травні 1957 року. Над павільйоном самої станції працювали архітектор Василь Суманеєв і скульптор Леонід Пержа. Ліпленням займалися Анатолій Ярошенко та В'ячеслав Чиж. Станція стала головним об'єктом відвідування для молодят. Не один десяток весіль пройшов через цей куточок Кривого Рогу, а листівки, марки і фотографії із зображенням пам'ятки можна було купити в будь-якому поштовому відділенні. Влітку на станції функціонує прокат човнів і катамаранів. На даний момент, завдяки міській владі, човнова станція зарахована до списку пам'яток архітектури на рівні міста.

 
Проспект Поштовий
Image00002

Проспект Поштовий — проспект у Центрально-Міському районі Кривого Рогу. Це одна з найстаріших вулиць міста, що виникла в останній чверті XVIII століття. Проспект розташований в центральній частині історичного ядра Кривого Рогу та починається від вулиці Свято-Миколаївської (раніше вул. Миколаївська), проходить наскрізь через площу Визволення. Далі прямує лівим берегом річки Саксагань, паралельно старому річищу. Загальна довжина проспекту становить 3 км.

Квітковий годинник

Найбільший квітковий годинник в Європі. Всередині знаходиться інтерактивний історичний музей Був створений у рамках проекту  «Місто без околиць» Незвичайний механізм зайняв відповідне місце - посеред облаштованого в європейському стилі парку Героїв на проспекті Металургів. Основою композиції годин став герб міста Кривий Ріг, розташований на темно-зеленому тлі.   Малюнок створений за допомогою 22 тисяч квітів шести видів.

Криворізький Ботанічний сад

Криворі́зький ботані́чний сад — ботанічний сад в Україні, в межах Тернівського району міста Кривого Рогу Дніпропетровської області. Сад є державною, бюджетною, неприбутковою науковою установою, яка створена для організації творчої роботи колективу вчених і вирішення актуальних проблем розвитку фундаментальних та прикладних досліджень в галузі біологічної науки.

Площа 52,4 га. Перебуває у віданні Національної Академії наук України. Ботанічний сад є об'єктом природно-заповідного фонду України загальнодержавного значення. З 2004 року, згідно з розпорядженням Кабінету Міністрів, колекція деревних і чагарникових рослин (дендрарій) визнана національним надбанням України

Човнова станція

Човнова станція побудована в середині ХХ століття на лівому березі, парку газети "Правда" і була відкрита в травні 1957 року. Над павільйоном самої станції працювали архітектор Василь Суманеев і скульптор Леонід Пержа. Ліпленням займалися Анатолій Ярошенко та В'ячеслав Чиж. Раніше на станції була можливість усього за 30 копійок покататися на човні. Станція стала головним об'єктом відвідування для молодят. Не один десяток весіль пройшло через цей куточок Кривого Рогу, а листівки, марки і фотографії з зображенням пам'ятки можна було купити в будь-якому поштовому відділенні. Тепер на човнової станції немає того потоку людей. Лише іноді на ній можна помітити одну-дві пари, а влітку все так само працює прокат човнів і катамаранів. На даний момент, завдяки міській владі, човнова станція зарахована до списку пам'яток архітектури на рівні міста.

Проспект Карла Маркса

Проспект Карла Маркса — проспект у Центрально-Міському районі Кривого Рогу. Одна з найстаріших вулиць міста. Виникла в останній чверті XVIII століття. Проспект розташований в центральній частині історичного ядра Кривого Рогу. Починається від вулиці Леніна (раніше вул. Миколаївська), проходить наскрізь через площу Визволення. Прямує лівим берегом річки Саксагань, паралельно старому річищу. Загальна довжина проспекту становить 3 км.

<!-- [if gte mso 9]>