Бурщицький відвал

23461644

Бурщицький відвал – це одна з трьох оглядових точок міста Кривого Рогу. Бурщицький відвал – високий насипаний велетень, у підніжжя якого розкинулася центральна і південна частини міста. Це об'єкт індустріальної спадщини, який відсипаний колишнім Новокриворізьким гірничо-збагачувальним комбінатом.

Відвал нависає над річкою Інгулець. Щоб дістатися на нього, потрібно здійснити пішу прогулянку довжиною 3 кілометри та піднятися на гору.

DSCN6153

З його найвищої точки, обертаючись на одному місці по колу, можна побачити: ланцюжок шахт, які йдуть далеко на північ Кривбасу; стару частину міста; як на долоні – труби та цехи металургійного комбінату ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг», кар'єр № 2-біс цього ж підприємства; вдалечині кар'єр та відвали Південного ГЗК; численні старі й молоді відвали; працюючу техніку; канал річки Інгулець, затиснутої між відвалами і кар'єрами; височенний дореволюційний (від 1884 року) міст Белелюбського Катерининської залізниці; численні об'єкти індустріальної спадщини Гданцівського рудника; збагачувальні фабрики Південного ГЗК і «АрселорМіттал Кривий Ріг».

P1014760

Панорама і масштаби простору просто приголомшують! Історія міста і реалії його сьогодення постають перед очима туриста в усій красі і неповторності! Просто дивись – і насолоджуйся!

Не менший інтерес представляє і підніжжя Бурщицького відвалу. Тут можна побачити руїни наземних промислових споруд шахт №5 Нова і Валявка-Південна колишнього рудника ім. Ілліча; відкриті та зяючі стволи цих шахт, які йдуть на глибину 60 і 380 метрів; почути звук падаючого каміння в бездонні глибини цих підземель.

Особливо захоплюючою є панорама міста з висоти Бурщицького відвалу у нічний час, коли Кривий Ріг перетворюється на сузір'я вогнів, що ваблять і притягують допитливе око спостерігача.