СПЛАВ НА БАЙДАРКАХ ПО РІЧЦІ ІНГУЛЕЦЬ

 Image00001

Водний індустріальний маршрут

Коротка інформація: вільні дати, тривалість – 2 дні (з вечора п’ятниці по вечір неділі). Відстань: 42,5 км. Загальна кількість місць: 13 (2 інструктора, 11 учасників). Рівень складності: для новачків. Умови проживання: в наметах.

Старт: о 18:00 біля пляжу в парку імені Федора Мершавцева (біля рятувальної станції). Фініш: селище Широке (південне Криворіжжя – напроти старого Інгулецького рудника).

Маршрут дводенного сплаву: пляж у парку ім. Федора Мершавцева - Чорногірка – міст Белелюбського – канал на річці Інгулець – промзона колишнього Новокриворізького гірничозбагачувального комбінату і ПАТ "Південний ГЗК" (кар’єри, відвали) – відвідний канал обабіч кар’єру ПАТ "Південний ГЗК"– селище ПАТ "Південний ГЗК" і Мотронівка – геологічна пам’ятка природи «Відслонення аркозових пісковиків» – геологічна пам’ятка природи «Пісковикова скеля» – промзона ПАТ "Південний ГЗК" (кар’єр, відвали) – Скелюватські пороги і перекати - геологічна пам’ятка природи «Скелюватські виходи» – Криворізький гранд-каньйон – старе селище гірників Рудничне – старе селище Рахманівка – старі Рахманівські рудники – село Новоселівка – село Латівка – село Новолатівка – відслонення «білих» кварцитів – село Стародобровольське – залишки Стародобровольського рудника – селище Зелене – село Інгулець - Широківський сосновий ліс – урочище Червона гірка – старий Інгулецький рудник – селище Широке.

Сплав на байдарках по річці Інгулець – захоплююча подорож по головній водній артерії Криворіжжя. Цей краєзнавчий і пізнавальний похід буде цікавий тим, хто хоче відпочити від міської суєти і зануритися в дивовижний і неповторний світ дикої природи. Це один з найкращих варіантів активного відпочинку на вихідних днях в межах міста. Ви побачите Кривий Ріг з незвичайного ракурсу, відкриєте для себе цікаві місця, познайомитеся з його самобутньою історією.

У першій половині походу ми пропливатимете через південний гірничопромисловий район Кривбасу, де річка Інгулець протікає трьома рукотворними каньйонами в оточенні величезних залізорудних кар'єрів, високих відвалів, потужних залізничних мостів, житлових і промислових будівель. Як не дивно, але річка гармонійно вписується в цей суворий техногенний ландшафт, оживляючи його своїм зеленим оздобленням і водною свіжістю, в чому Ви самі матимете нагоду переконатися під час сплаву. У цю пору річка вражає своєю повноводністю, чистотою і прозорістю (до серпня ведеться скидання води на Карачунівському водосховищі - промивка русла).

У другій частині сплаву ми покинемо промзону і опинимося в тихій сільській місцевості, де панує чудова степова природа. Тут в широкій і мальовничій Інгулецькій долині розташовані старовинні села, цікаві історичні та природні об'єкти, які ми зможемо відвідати в пішохідному режимі. Готувати будемо на багатті, ночувати в наметах, а увечері на всіх чекає співи під гітару біля вогнища – справжня похідна романтика. Ми впевнені, що цей короткий, але насичений похід залишить найяскравіші враження і теплі спогади.

 

Програма походу по днях.

День 1. П'ятниця. Учасники сплаву збираються о 18.00 біля пляжу в парку імені Федора Мершавцева (біля рятувальної станції). До парку кожен добирається СВОЇМ ходом з особистими речами. Тут будуть чекати інструктори зі складеними байдарками і всім необхідним похідним багажем. Далі слідує короткий інструктаж, після чого стартуємо. На ночівлю станемо після 20.00. Вечерю готуємо на вогнищі. Пропливемо 5 км.

День 2. Субота. Підйом групи в 7.00. Готуємо сніданок і збираємо табір. Вихід на маршрут близько 9.00 – 10.00. Попереду безліч цікавих об'єктів. Обід в 13.00. Пливемо далі, дивимося пам'ятки. На ночівлю станемо після 19.00 в мальовничому місці на околиці с. Новолатівка. Пропливемо 22,5 км.

День 3. Неділя. Підйом групи в 7:00. Готуємо сніданок і збираємо табір. Вихід на маршрут близько 9.00 – 10.00. Попереду відвідування цікавих об'єктів, купання в річці. Обід в 13.00-14.00. Пливемо далі, дивимося пам'ятки. Фініш близько 17.00 в смт. Широке. Пропливемо 15 км. Збираємо і сушимо байдарки. У 19.00 виїзд на замовленому автобусі в Кривий Ріг.

Автор маршруту – Дворчук Едуард. Незмінний інструктор під час походу – Рєпін Сергій.
Приєднуйтесь до нашого походу!
 Image00001
 
Image00001

Image00001

Image00001

Image00001

Image00001

Image00001

Image00001

Image00001

Image00001

Image00001