У темряву підземель Стародобровольського рудника

clock616 годин

DSCN9420

Стародобровольський рудник – це об'єкт індустріальної спадщини Кривбасу, який виник у 1899 році на землях поміщиків Добровольських і належав першому на Криворіжжі залізорудному підприємству – Акціонерному Товариству Криворізьких залізних руд, заснованого «піонером» важкої промисловості Кривбасу – Олександром Миколайовичем Полем.

DSCN9498

DSCN9468

Що можна побачити в цьому загубленому серед степових просторів куточку міста?

DSCN9502

Розпочинається маршрут з відвідання старого рудника «Польовий», де збереглися залишки шахти №6, велика кількість просадок над підземними виробками бурого залізняка та насип вузькоколійної відкотної залізниці. Серед чагарників та лісосмуг залишилося полотно Інгулецької гілки Катеринінської залізниці (1901 рік) з гранітним муром водостічної арка по безіменній балці.

DSCN9564

Біля сучасного села Стародобровольське майже на цілий кілометр простягнулися 3-ри кар'єри, де видобувалася залізна руда з кінця ХІХ століття. Поруч з ними височіють невисокі старі насипи відвалів, на поверхні яких відновився справжній степ. В кар'єрах наразі утворилося 3 гарних озера. На схилі південного кар'єру є можливість втамувати спрагу водою з підземного джерела. Поруч з кар'єрами буде можливість побачити старі житлові будинки колонії гірників рудника. З висоти відвалів відкривається шалена панорама долини ріки Інгулець, височенних відвалів Південного ГЗК та Арселору, степових просторів Криворіжжя.

DSCN9558

Окрасою маршруту – є підземна виробка розміром з триповерховий будинок, розгалужені розвідувальні штольні, повна темрява, яка відправляє нас у столітню давнину старих розробок залізних руд півдня Кривбасу.

DSCN9591

Все це можна не просто побачити своїми очима, а й відчути подих часу, своїми ногами дослідити всі простори промислового міста, побачити і об'єкти індустріальної спадщини і працюючу живу індустрію! Запрошуємо!

DSCN9595

DSCN9597