ПАТ "АрселорМіттал Кривий Ріг"

ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг» - найбільше підприємство гірничо-металургійного комплексу України з повним металургійним циклом. Вважається найпотужнішим підприємством Європи.

18

Історія підприємства розпочалася 16 червня 1931 року, коли голова ВСНХ СРСР Григорій (Серго) Орджоникідзе підписав наказ про будівництво Криворізького металургійного заводу. Згідно з наказом завод необхідно було ввести в лад вже до кінця 1932-го року. Будівництво почалося в 1931 році на базі залізняку Криворізького залізорудного басейну (Кривбасу).

Arselor 3

Начальником будівництва і першим директором заводу був призначений колишній бойовий комісар, досвідчений радянський керівник і особистий друг Орджонікідзе Яків Ілліч Весник.

Насамперед необхідно було вибрати місце для майбутнього гіганта металургії. Розглядалися 4 варіанти: у районі сучасного Карачуновського водосховища, на Гданцівці (на базі вже існуючого чавуноливарного заводу), поряд із станцією Кривий Ріг (нині Кривий Ріг—Західний) і, нарешті, недалеко від станції Червона. Зупинитися вирішили на останньому варіанті.

У листопаді 1931 закладений перший фундамент під першу доменну піч (ДП-1). 4 серпня 1934 року вона була запущена. Першій домні дали ім'я «Комсомолка».

На 1941 рік діяло 3 доменних печі, бесемерівський цех із 2 сталеплавильними агрегатами, ТЕЦ на 2 турбогенератори. У серпні 1941 року підприємство евакуйоване до Нижнього Тагілу на Урал. Споруди цехів підірвано. Відбудова потужностей почалася в 1948 році.

У грудні 1974 року введена в експлуатацію найпотужніша в світі доменна піч (№ 9) корисним об'ємом 5000 кубометров, яка й донині залишається найбільшою в Україні та однією з найбільших в світі.

8

У грудні 1983 року підприємство реорганізоване в комбінат.

У 1996 році почалась реструктуризація комбінату. Новокриворізький гірничо-збагачувальний комбінат увійшов до складу Криворізького державного гірничо-металургійного комбінату «Криворіжсталь» на правах його структурного підрозділу, створений агропромисловий комплекс. У 1997 році до комбінату приєднано коксохімічний завод.

10

У 2001 році на базі окремих виробничих потужностей рудоуправління ім. Кірова утворено шахтоуправління з підземного видобутку руди як окремий підрозділ комбінату «Криворіжсталь».

З 2004 р. підприємство носить назву ВАТ «Криворізький гірничо-металургійний комбінат».

У 2004 році внаслідок приватизації підприємство увійшло до складу консорціуму «Інвестиційно-металургійний союз». В 2005 році підприємство повернуте у державну власність. У жовтні 2005 року було проведено повторний конкурс, який виграла «Mittal Steel». У 2006 році підприємство було перейменоване в «Міттал Стіл Кривий Ріг». У 2007 році комбінат переходить до корпорації "АрселорМіттал". 21 квітня 2011 року назва підприємства змінюється з ВАТ "Міттал Стіл Кривий Ріг" на ВАТ "АрселорМіттал Кривий Ріг".

У жовтні 2011 року стала до ладу машина безперервного лиття заготовок – один з ключових інвестиційних проектів.

16

До складу ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг» входить: шахтоуправління з підземного видобутку руди; гірничо-збагачувальне виробництво; коксохімічне виробництво; металургійне виробництво.

ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг» є одним з найбільших виробників сталевого прокату в Україні, спеціалізується на виробництві довгомірного прокату, зокрема, арматури і катанки зі звичайних і низьколегованих марок сталі, також виробляє агломерат, концентрат, кокс, чавун, сталь, сортовий і фасонний прокат. Металопрокат, вироблений в ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг», використовують у всіх кліматичних зонах планети.

Перевагами ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг» є: власний видобуток залізної руди знижує залежність від коливань цін на сировину; географічна близькість до джерел енергоресурсів – вугілля та газу; низькі затрати металургійного виробництва; присутність на ринках з високим потенціалом зростання (внутрішній ринок, Західна і Північна Африка, Близький Схід, СНД та Балкани); географічна близькість до Європи та СНД – залізничне сполучення; близькість до портів Чорного моря – відкритий доступ до світових ринків.

6