ЗАПРОШУЄМО НА ЕКСКУРСІЮ «КРИВОРІЗЬКИЙ УЇК-ЕНД»!

Програма туру

1 день

1. Збір біля пам’ятника Козаку Рогу (9.00)

2. Відвідування Бурщицького відвалу

Бурщицький відвал – це одна з трьох оглядових точок міста Кривого Рогу. Бурщицький відвал – високий насипаний велетень, у підніжжя якого розкинулася центральна і південна частини міста. Це об'єкт індустріальної спадщини, який відсипаний колишнім Новокриворізьким гірничо-збагачувальним комбінатом. Панорама і масштаби простору просто приголомшують! Історія міста і реалії його сьогодення постають перед очима туриста в усій красі і неповторності! Просто дивись – і насолоджуйся!

byrsh.vidval

3.Екскурсія до Музею ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг»

«АрселорМіттал Кривий Ріг» - лідер гірничо-металургійного комплексу України. У музеї підприємства є змога ознайомитися з історією та сучасністю підприємства, що є безумовним символом нашого міста. Музей пропонує ознайомчі екскурсії, насичені експозиції, музейні виставки, перегляд відеоматеріалів, перегляд фототеки, доступ до історичних джерел, архівів та музейних фондів. У 2014 році на честь 80-річчя підприємства музей було реконструйовано.

myzei

4. Обід

5. Відвідування 3D-відеогалереї міського історико-краєзнавчого музею

3D відеогалерея розташована у павільйоні під найбільшим у Європі квітковим годинником. По колу самого павільйону за склом розміщені стенди з фотографіями, експонатами та інформацією про кожен район міста. Також на окремій площі представлені фотографії старого містечка Кривий Ріг та фотогалерея найпривабливіших проектів розвитку міста у майбутньому. У самій відеогалереї демонструються у 2D та 3D форматі фільми про Кривий Ріг, його історію та сучасний розвиток. На стінах під штучним освітленням демонструються фотографії найбільш видатних об'єктів міста.

3d videogal

6. Відвідування вхідного порталу Саксаганського дериваційного тунелю

Саксаганський підземний дериваційний тунель є унікальною гідротехнічною спорудою, що являє собою підземну річку, закопану на глибину від 31 до 63 м. Подібних споруд немає в Україні. Тунель проходить під житловою зоною міста.

Тунель створений з метою відведення води річки Саксагань від великих запасів залізної руди колишнього рудника ім. Кірова. Довжина тунелю складає 5322 м, діаметр тунелю 3,5 м. Тунель введений у дію у 1957 році та розрахований на експлуатацію на наступні 150 років. На поверхні тунель має вхідний і вихідний портали, які складаються з башт, всередині яких встановлена шлюзова конструкція регуляції пропуску і випуску води.

saks.der.tun

7. Відвідування Учбово-курсового центру ПАТ «Кривбасзалізорудком»

При ПАТ «Криворізький залізорудний комбінат» для навчання робітників 1 квітня 2001 року було створено учбово-курсовий центр (УКЦ). При навчальному закладі знаходиться унікальний учбовий полігон (модель шахтної виробки) з діючими машинами і механізмами, на яких проводиться навчання практичним прийомам роботи на них. Кожен бажаючий відвідувач також матиме змогу відчути себе у ролі шахтаря, практикуючись використовувати навчальну техніку.

8. Парк ім. Федора Мершавцева

Найулюбленіший парк відпочинку для мешканців міста, де гармонійно поєднуються унікальна рослинність, старі колонади, гарні мости, археологічні артефакти. Візитною ж карткою і парку і міста в цілому є човникова станція, що розташована при злитті двох річок Саксагані та Інгульця. Човникова станція стала улюбленим місцем відвідування молодят під час весільних прогулянок. Міст через колишнє русло р. Саксагань неофіційно так і зветься – «Міст закоханих».

lodochna

9. Вечеря та ночівля

2 день

1. Збір поблизу місця проживання групи

2. Провалля шахти ім. Орджонікідзе Центрального ГЗК

Провалля шахти ім. Орджонікідзе утворилися 13 червня 2010 року внаслідок штучного погашення підземних виробок шахти. Утворилися нові провальній лійки глибиною до 80 м, зона тріщин і блокових зсувів. Є яскравим прикладом техногенезу на Криворіжжі.

proval

3. Садиба Івана Миколайовича Харіна

Поміщицька економія виникла у 1880-х рр. Заснована полковником російської армії, учасником Російсько-турецької війни 1877-1878 рр. На території садиби існували стайні з манежем для розведення породистих коней, водяний млин, цегельня, парк, майстерня. В економії існував мавпячий розплідник шимпанзе. Економія була пограбована за часів громадянської війни (1917-1920 рр.).

До нашого часу від економії залишилися: парк, стайні, будинок керуючого, кілька житлових будинків селища, два мости через р. Саксагань, будівля водяного млину, дрібні господарські споруди, фрагменти паркану.

sadiba harina

4. Музей-скансен гірничої техніки під відкритим небом

Музей відкритий 31 серпня 2009 року. Ініціатором створення такого музею виступило керівництво ПАТ «Північний ГЗК». Музей складається із двох частин. На першій ділянці уздовж стіни будівлі палацу культури комбінату виставлені стенди з інформацією та фотографіями про основні структурні підрозділи комбінату. На другій ділянці розміщена різноманітна техніка, яка використовувалась у кар'єрах комбінату, на шахті, збагачувальному виробництві. Біля кожного експонату встановлені інформаційні таблички, що дозволяє прогулятися музеєм й ознайомитися з його експонатами самостійно. Вхід до музею вільний.

skansen

5. Обід

6. Криворізький ботанічний сад НАН України

Створений 25 травня 1981 року як Криворізьке відділення Донецького ботанічного саду. З 1992 року Криворізький ботанічний сад отримав повну самостійність у складі Академії наук України. Ботанічний сад займає площу 52,4 га. При ньому діють наступні відділи: оптимізації техногенних ландшафтів; інтродукції та акліматизації рослин; природної флори; фізіології рослин та біології ґрунтів. У саду створені дендрарій, сад безперервного цвітіння, розарій, сад бузку та садового жасмину, оранжереї.

bot sad

7. Огляд панорами збагачувальних фабрик та хвостосховища Північного ГЗК

Дана панорама являє собою дійсно нереальне видовище техногенних ландшафтів, що подібні до місячних краєвидів.

sevgok hvostohran

8. Першотравневий рудник

Розробки залізних руд на території колишнього руднику розпочалися ще у 1898 році акціонерним Російсько-Бельгійським товариством. У 1918 році рудник отримав назву – ім. 1 Травня. Особливість рудника в тому, що шахти тут видобували не лише багаті залізні руди, а й уранові. У полях шахти «Об'єднана» розташовувалося Першотравневе родовище уранових руд. Уранові руди видобувалися на руднику до 1966 року. До 1980 року вичерпані запаси й багатих залізних руд – рудник перейшов до видобутку бідних залізистих кварцитів. У 1979 році на руднику збудована сучасна шахта «Першотравнева-1» з копром висотою 101 м, а поруч – у 1985 році й шахта «Першотравнева-2». Найбільші глибини, досягнуті на шахті «Першотравнева-1» склали -1050 м.

pershotr rudnik

9. Проїзд вулицями старого міста Терни по вулиці Івана Сірка

У колишньому місті Терни майдан був адміністративним центром. До 1975 року мав назву – ім. Леніна. Згодом названий на честь радянського авіаконструктора Петлякова Василя Михайловича (1891-1942), який розробив важкі літаки бомбардувальники ТБ-1 і ТБ-2, які брали участь у Великій Вітчизняній війні. Напроти один одного на майдані розташовуються споруди управління Першотравневого рудника (праворуч) та палацу культури «Першотравневий».

terni lavochka

Примітка. Всі переїзди до об'єктів супроводжуються екскурсією кваліфікованого екскурсовода.

Загальна тривалість туру – 2 доби.